Алфа ТВ

Партиите во германската владејачка коалиција постигнаа договор во спорот кој се создаде поради притисокот на баварските конзервативци некои мигранти да се ...
сите 20 | | | веќе видена

Командатот на нуркачкире сили не изнесе повеќе детали за спасувањето на 12-те деца на вораст од 11 до 16 години и нивниот 25-годишен тренер од пештерата во ...
сите 124 | | | веќе видена

Најмалку 24 лица загинале, а десетици се повредени во две експлозии вчера во погони за изработка на огномет во мексиканскиот град Тулапек. Најмалку 24 лица ...
сите 8 | | | веќе видена

Изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев дадена по повод примањето на нови 125 професионални војници во АРМ вчера беше во фокусот на грчките медиуми, а за ...
сите 48 | | | веќе видена

Поранешниот директор на телевизијата „Фокс њуз“, Бил Шајн ќе биде дел од админиострацијата на американскиот претседател Доналд Трамп. Поранешниот директор на ...
сите 9 | | | веќе видена

Шоко Асахара, лидерот на сектата „Врховната вистина на Аум“ и шестмина негови следбеници денеска се егзекутирани во Јапонија. Шоко Асахара, лидерот на сектата ...
сите 5 | | | веќе видена

Израелскиот министер за безбедност Голад Ердан ги предупреди Сирија и Русија дека Израел би можел да ги нападне владините сили во Сирија. Израелскиот министер ...
сите 35 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Косово тврди дека Приштина, преку своите дипломатски претставништва, одржува постојани контакти со сите држави во светот во ...
сите 14 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска пристигна во Северна Кореја, за да ги договори деталите за укинување на нуклеарната програма. Американскиот ...
сите 88 | | | веќе видена

Македонска бизнис делегација ќе учествува на 7. Самит и бизнис форум на шефовите на влади на Кина и 16. земји од Централна и Источна Европа (ЦИЕ), што ќе се ...
сите 39 | | | веќе видена

Беким Бљакај од Фондот за хуманитарно право, за приштинската телевизија изјави дека, сепак, обвинителите се соочуваат со големи проблеми во истражувањето на ...
сите 5 | | | веќе видена

next