Алфа ТВ

„Самсунг“ и понатаму е најголемиот производител на паметни телефони во светот, а уредите „Галакси“ имаат голема популарност меѓу потрошувачите. „Самсунг“ и ...
сите 6 | | | веќе видена

Статистиката покажува дека во Македонија во сообраќајќи животот го губат осуммина на 100.000 жители годишно, овој сооднос е 5 загинати на идентичен број ...
сите 27 | | | веќе видена

Производителите на лубеници со часови чекаа купувачи на своето производство, но десетици тони бостан и денеска останаа непродадени на пазарот во Колешино, еден ...
сите 84 | | | веќе видена

Новиот состав и новиот закон за ловење корупција и непотизам ќе профункционира дури на есен. Радикални законски измени за преиспитување на имотот на судии и ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Италија уапсена парамилитарна група во која членувале балкански и италијански мафијаши. Еден член на групата е баран од македонските власти а учествувал во ...
сите 19 | | | веќе видена

Во документот на МВР, до кој Алфа дојде, во делот „За справување со новите предизвици и облици на загрозување“, се зборува за „Развивање на капацитети за ...
сите 59 | | | веќе видена

Австриската влада соопшти дека е подготвена да преземе мерки за заштита на јужната граница на земјата по рестрикцијата за влез на мигрантите на којашто се ...
сите 8 | | | веќе видена

Вработените во прилепски „Еурокомпозит“ ги распослаа шаторите пред Владата. Ќе штрајкуваат се додека премиерот и вицепремиерот не го спроведат она што било ...
сите 75 | | | веќе видена

next