Алфа ТВ

Ѓуриќ истакна дека тоа е порака и на претседателот Александар Вучиќ, како и дека се информирани и преставниците на ЕУ, но засега нема одговор од нив за овој ...
сите 26 | | | веќе видена

Најчесто преку лажни профили на Твитер и на Фејсбук започнаа објаснувања дека Никола Саздевски претходно натепал роднина на еден од неговите убијци, дека бил ...
сите 63 | | | веќе видена

Најмалку десет луѓе загинаа, меѓу кои и двајца припадници на разузнавачката служба, во денешниот самоубиствен бомбашки напад во авганистанскиот град Џалалабад. ...
сите 37 | | | веќе видена

Колумбискиот претседател Хуан Мануел Сантос, политички партии, претседатели на судови и клучни претставници потпишаа национален пакт против убиства на ...
сите 10 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп загуби обид да убеди федерален суд да дозволи долгорочно затворање на семејства мигранти, што ...
сите 11 | | | веќе видена

Технолошката индустрија одамна го предвидува крајот на фиксните телефони и нивното сместување во музеите. Технолошката индустрија одамна го предвидува крајот ...
сите 4 | | | веќе видена

Граѓаните повторно можат да поднесуваат барања за приватизација на градежно земјиште во државна сопственост во Управата за имотно правни работи. Граѓаните ...
сите 4 | | | веќе видена

next