Алфа ТВ

Во Хонг Конг е забележан втор случај во кој човек е заразен од вирус на хепатитис Е по контакт со стаорец, објави „Сајнес алерт“. Тоа предизвика загриженост ...
сите 9 | | | веќе видена

Во ВИП Арената во „Борис Трајковски“ за десетина дена ќе биде одржан голем концерт на Џибони, а покрај него на концерот ќе настапуваат и Влатко Стефановски, ...
| | веќе видена

Лондон, Париз и Берлин ја дочекаа Новата година со големи огномети, но и со зајакнати безбедносни мерки на улиците. Британците во Новата година влегоа со ...
сите 3 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека Белград е продолжена рака на Москва на Балканот и дека Приштина веднаш ќе ја укине таксата од 100 отсто на ...
сите 56 | | | веќе видена

Од денеска почнуваат да функционираат три дежурни пунктови во Здравствениот дом Скопје и тоа во поликлиниките Бит Пазар, Јане Сандански и во Ѓорче Петров, каде ...
сите 4 | | | веќе видена

Поклопувањето на стрелките на часовникот и полноќниот спектакуларен огномет од скопскиот плоштад го означи почетокот на новата 2019-та. Бакнежи, искрени ...
сите 5 | | | веќе видена

Концерт за четирирачно пијано ќе изведат пијанистките Марија Ѓошевска и Елена Атанасовска-Ивановска вечер од 20 часот во Македонската филхармонија. На ...
сите 3 | | | веќе видена

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Маруан Фелаини реши да го смени имиџот, повеќе ја нема неговата препознатлива афро фризура. Белгискиот фудбалер ...
сите 9 | | | веќе видена

За да ја канализирате нервозата на тинејџерите, мора да престанете да ги навредувате и омаловажувате. Психологот Питер Џејкоб вели дека секоја навреда во нив ...
сите 3 | | | веќе видена

Адолесцентите сакаат да слушаат гласна, па дури и прегласна музика и поради тоа околу една милијарда млади луѓе се во опасност да го загубат слухот, предупреди ...
сите 2 | | | веќе видена

next