Алфа ТВ

Во текот на вчерашниот и денешниот ден спасувачите успеаја да извлечат вкупно осум деца, па сега во пештерата во провинцијата Чианг Рај на северот на Тајланд ...
сите 288 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон денеска поднесе оставка на функцијата, поради несогласувања со премиерката Тереза Меј во врска со планот ...
сите 128 | | | веќе видена

Велика Британија денеска најави дека ќе издвои средства во висина од 10 милиони фунти за развој на дигитални вештини и вработување на младите во земјите од ...
сите 80 | | | веќе видена

Иако во сите јавни настапи премиерот и властите создадоа слика како поканата за влез во НАТО да е чиста безусловна и сигурна, денеска всушност го признаваат ...
сите 25 | | | веќе видена

Два дена по стаотниот инцидент, ниту полицијата, ниту пак обвинителството не можат да дадат одговор на прашањето „Кој крвнички го претепал 14-месечното девојче ...
сите 97 | | | веќе видена

next