Алфа ТВ

Пораката доаѓа откако Трамп оцени дека Европската унија е непријател на САД во трговската сфера Првиот човек на Европскиот совет Доналд Туск преку Твитер му ...
сите 337 | | | веќе видена

Ние сакаме буџетот да стигне до сите, изјави Лопез Обрадор во неговото изборен штаб Новоизбраниот претседател на Мексико, Андрес Мануел Лопез Обрадор, вчера ...
| | веќе видена

Минималните температури ќе се движат од 10 до 19 степени, а максималните од 29 до 36 степени Времето ќе биде претежно сончево и топло со услови за краткотрајна ...
сите 276 | | | веќе видена

Во нападот е предизвикана само материјална штета Израелски воени авиони вчера извршија ракетен напад врз позиции на сириската армија во областа на аеродромот ...
сите 48 | | | веќе видена

Шефовите на дипломатите од двете земји, Сергеј Лавров и Мајк Помпео, исто така ќе имаат билатерална средба Самитот на американскиот и рускиот претседател ...
сите 265 | | | веќе видена

next