Алфа ТВ

Македонската опера и балет на 25 декември премиерно ќе го изведе балетот во два чина „Ана Каренина“ според романот на Лав Толстој, на музика на Петар Илич ...
сите 14 | | | веќе видена

Новите истражувања покажуваат дека типот на крвта може да го намали или зголеми ризикот од срцев удар како резултат на високи нивоа на загаденост на воздухот. ...
сите 5 | | | веќе видена

Тешко е да ѝ се одолее на брзата храна која честопати мами со изгледот, мирисот и вкусот. Но освен што дебелее, брзата храна има уште една голема мана. Тоа се ...
сите 8 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев кој вечерва беше гостин во емисијата „Отворено на АЛФА“ посочи дека Владата потфрлила во реализацијата на ...
сите 5 | | | веќе видена

Секоја Нова година во американската популарна култура се вжештува дебатата за тоа кој филм се смета за главна семејна божиќна атракција на малите екрани. ...
сите 12 | | | веќе видена

Владата годинава ќе земе повеќе и од џебот на граѓаните и од сметките на фирмите. Даночно-пензиската реформа стана реалност. Откако лани изненадно поскапе ...
сите 7 | | | веќе видена

Релативно мирна новогодишна ноќ во Македонија. Една масовна тепачка во Охрид, неколкумина повредени од петарди, запалени контејнери на повеќе локации во ...
сите 39 | | | веќе видена

По информацијата дека на петмината вицепремиери ќе им бидат зголемени платите, јавноста негодува а синдикалците порачуваат дека чашата на незадоволството ...
сите 2 | | | веќе видена

Аки Рахимовски и „Парни валјак“, неколку македонски пејачи, ди џеј и косовската група „Офкестра“ ќе ги забавуваат скопјани за новогодишната ноќ. Новогодишната ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонија падна 5 позиции според условите за водење бизнис на листата на магазинот „Форбс“. Земјава годинава е рангирана на 68-то место меѓу 161 држава. Форбс ...
сите 8 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел во новогодишното обраќање до нацијата порачува дека Германија во 2019 година ќе продолжи да се залага за глобално решавање ...
сите 70 | | | веќе видена

next