Алфа ТВ

Најмалку 14 лица загинаа синоќа во југозападниот дел на Никарагва при судир меѓу владините сили и противниците на претседателот Даниел Ортега, информираат ...
сите 45 | | | веќе видена

И додека економијата е со една нога во рецесија, растот во првиот квартал годинава изнесуваше смешни 0,1%. Тоа следи како резултат на сериозното потфрлање во ...
сите 17 | | | веќе видена

Речиси 6 од 10 Грци или 58 проценти го оцениле договорот од Преспа како негативен, покажува новото истражување на јавното мислење во Грција. Речиси 6 од 10 ...
сите 34 | | | веќе видена

Бразилски суд денеска донесе одлука поранешниот претседател на Бразил, Луис Инасио Лула да Силва да биде ослободен од притвор до завршувањето на жалбената ...
сите 6 | | | веќе видена

Досега по правило спасените мигранти беа префрлани во мигрантските центри на италијанска територија. Властите во Рим денеска најавија дека ќе побараат од ...
сите 36 | | | веќе видена

Амнестија за учесниците во инцидентите на 27ми април лани, побара повторно Мицкоски. Само без поделби на „наши“ и „ваши“ можеме да изградиме подобра иднина, ...
сите 113 | | | веќе видена

next