Алфа ТВ

Романскиот претседател Клаус Јоханис денеска потпиша указ за отстранување од функцијата на главната обвинителка против корупцијата, Лаура Кодрута Ковеши по ...
сите 14 | | | веќе видена

Почина дваесет и еден годишниот Никола С, кој пред десетина дена крвинички беше претепан на автобуската постојка на булевар „Александар Македонски“ во ...
сите 379 | | | веќе видена

Даунинг Стрит денеска соопшти дека британската премиерка Тереза Меј го именувала министерот за домување Доминик Раб како нов министер задолжен за спроведување ...
сите 156 | | | веќе видена

Зоран Заев секој ден, без престан спроведува политика со која ги обезличува Македонците. Заев континуирано и нанесува штета на Македонија и нејзината ...
сите 148 | | | веќе видена

Во текот на оваа недела се очекува да почне собраниската процедура за избор на новиот состав на Државната изборна комисија, но останува неизвесноста дали и ...
сите 215 | | | веќе видена

Компанијата на милијардерот Илон Макс тестира подморница за деца, која би можела да се искористи за спасување на децата заглавени во пештера на Тајланд. ...
сите 292 | | | веќе видена

next