Алфа ТВ

Самитот на НАТО во Брисел се одржува во момент на голема напнатост заради трговската војна, бидејќи Доналд Трамп воведе царини на челик и алуминиум од ЕУ, ...
сите 155 | | | веќе видена

Поучени од минатите години, кога овој Фестивал го посетуваа стотици илјади посетители, директорите на сите јавни претпријатија одржаа консултативен состанок, ...
сите 52 | | | веќе видена

Tурскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска најави дека раководството врз армијата може да биде доверено на министерот за одбрана, генералот Хулуси Акар. ...
сите 76 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска побара од членките на НАТО да го зголемат трошењето за одбрана од 2 проценти од бруто домашниот производ на 4, ...
сите 91 | | | веќе видена

Оваа покана која поради својата условеност тоа и не е во вистинската смисла на зборот, се разликува од стандардните покани кои ги добивале другите земји ...
сите 165 | | | веќе видена

6 милиони евра изнесува само штетата во ИТ секторот поради оние што затајуваат данок. Градежништвото со години има проблем со нелојалната конкуренција, а во ...
сите 15 | | | веќе видена

Сакам уште еднаш да замолам да ги сослушате мајките на децата, што ги лажел Заев пред икона на Богородица. Да слушне јавноста каков премиер имаме.“ додаде ...
сите 33 | | | веќе видена

Македонија во исчекување на одлуката за покана за членство во НАТО. Денеска на првиот ден од НАТО Самитот во Брисел, дваесет и деветте земји членки од Северно ...
сите 98 | | | веќе видена

next