Алфа ТВ

Македонскиот пијанист со светско реноме Симон Трпчески синоќа во „Коларац“ во Белград го претстави „Македонисимо“ во рамки на циклусот „Рефлексии на Бемус“, ...
сите 2 | | | веќе видена

Не стивнуваат негативните реакции по информацијата дека на петмината вицепремиери ќе им бидат зголемени платите за осум илјади денари, во услови кога платите ...
сите 2 | | | веќе видена

На судењето за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски во Кривичниот суд се репродуцираат видео материјали од процесот на препознавање на сторителите на ...
сите 33 | | | веќе видена

Недостасуваат анестезиолози и стручен медицински персонал во болницата „Мајка Тереза“ во Чаир, која денеска го отвори реновираниот дел за анестезија и ...
сите 3 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска изјави дека сеопфатниот договор за нормализација на односите меѓу Приштина и Белград ќе биде потпишан во Белата куќа ...
сите 55 | | | веќе видена

Синот на загинатиот сопственик на Лестер, Вичај Сривадханапрабха – Ајават, даде изјава на клупскиот сајт, во која увери дека ќе продолжи со делото на својот ...
| | веќе видена

33-годишната прилепчанка Евгенија И.Г. е жртвата од синоќешната трагедија, која се случила нешто по 21.30 часот, кога нејзиниот пријател, 36-годишниот ...
сите 48 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев очекува наредната година да биде добра за економијата и да се остварат проектираните стапки на раст. Во ...
сите 2 | | | веќе видена

next