Алфа ТВ

Во вечершаното издание на Ѕвездичките на Пинк Ол старс, натпреварувачите настапуваат на тема имитации на славни пејачи од домашната и светската музичка сцна. ...
сите 2 | | | веќе видена

Едно лице го загуби животот, а две се повредени откако автомобил излетал од коловозот на локален пат во близина на селото Падалишта, гостиварско. Според ...
сите 2 | | | веќе видена

Италијанскиот фудбалер Винченцо Јакинта, кој беше светски шампион со тимот на Италија од 2006 година, е осуден на две години затвор поради врски со мафијата и ...
сите 5 | | | веќе видена

Позната британска музичка ѕвезда Стинг на 2 јуни следната година ќе одржи концерт на стадионот „Филип Втори“. Ова ќе биде втор концерт планетарно популарниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи им ја честита денеска на граѓаните на Косово Новата година и порача дека 2019 ќе биде година на постигнување конечен договор ...
сите 49 | | | веќе видена

Напаѓачот на Ливерпул, Даниел Стариџ се соочува со сериозна казна. Фудбалерот може да биде исфрлен од фудбалот за период од 6 месеци, ако биде докажано дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Вработени во ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје новогодишната ноќ и првото јануарско утро го дочекаа работно. Секоја година, на 1 јануари, по завршувањето на ...
сите 25 | | | веќе видена

Фудбалерите на Лестер ќе присуствуваат на прошталната церемонија за сопственикот на клубот Вишај Шриваданапраби, која ќе се одржи денеска во Бангкок. ...
сите 8 | | | веќе видена

Здрaвствената состојба на поранешниот селектор на Англија, Глен Ходл, е сериозна, но стабилна. Тој вчера доживеа срцев удар во емисија на телевизијата „Би-Ти ...
сите 3 | | | веќе видена

38 годишниот скопјанец Ненад Добраниќ синоќа заврши со прострелна рана во главата, во слепа темна уличка во скопски Ѓорче Петров. Безживотното тело на ...
сите 4 | | | веќе видена

next