Алфа ТВ

Скоро 80% од бостанот скапува по нивите, а земјоделците најверојатно ќе останат со празен џеб, зашто пласманот бил катастрофален, се жалат производителите на ...
сите 24 | | | веќе видена

Убиство со умисла или на свиреп начин, обвинителството не дава одговор која е основата за крвничкото претепување на Никола Саздовски Саздо се уште да биде ...
сите 126 | | | веќе видена

Во последниот период се поактуелни се вработувањата во јавните здравствени установи, како и наводното покачување на платите. Во последниот период се ...
| | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг очекува дека по целосна имплементација на договорот со Грција Македонија ќе биде поканета да почне со преговори ...
сите 167 | | | веќе видена

Никола Саздовски починал од повреди на мозокот. Ова е резултатот од извршената одбукција која судска медицина денеска ја предала во обвинителство. Никола ...
сите 127 | | | веќе видена

Италијанската полиција уапси македонски државјанин, кој е осомничен дека се подготвувал да изврши терористички напад во името на џихадистичката група Исламска ...
сите 23 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го опструира изборот на членови на Државната изборна комисија со надеж дека ќе го одложи референдумот. ВМРО-ДПМНЕ не го ...
сите 241 | | | веќе видена

Тага,болка, револтираност и барање на правда, ваква беше денеска ситуацијата пред градскиот стадион во Скопје, каде дел од навивачката група Комити се собраа ...
сите 240 | | | веќе видена

Двајца американски филмски продуценти заминале во Тајланд, на местото каде е во тек акцијата за спасување на момчињата кои се блокирани во пештерата, јави ...
сите 180 | | | веќе видена

next