Алфа ТВ

Почнувајќи од четврток, најновите Епл часовници од Серија 4 ќе можат да му направат електрокардиограм (ЕКГ) на својот сопственик. За да се активира таа ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонската филхармонија вечер во 20 часот ќе одржи симфониски концерт под наслов „Магична виолина“, на кој како солист ќе се претстави еден од најголемите ...
сите 24 | | | веќе видена

Можеби мислевте дека само повозрасните луѓе се во опасност да заболат од невролошки заболувања. Меѓутоа, статистиките докажуваат дека се’ поголем број меѓу ...
сите 3 | | | веќе видена

Традиционалниот новогодишен порок петардите, беа причина дванаесетгодишно момче од Штип нвогодишната ноќ, наместо со другарите да ја помине во болница. Сакајќи ...
сите 7 | | | веќе видена

Делови од народни носии и накит, како и предмети за домаќинство направени од дрво, текстил, метал и грнчарија, ќе бидат дел од изложбата „Етнолошкото ...
сите 16 | | | веќе видена

Во училиштата во главниот град на Финска, Хелсинки, ја укинаа досегашната традиција на боќикни приказни поради учениците кои не се христијани, пренесува ...
сите 2 | | | веќе видена

Ријана конечно подготвува нов албум кој ќе биде објавен во 2019 година. Поп-ѕвездата ја објави веста доста спонтано. На пост во нејзиниот „Инстаграм“ профил, ...
сите 4 | | | веќе видена

Против светски познатата пејачка и девојка на играчот на Барселона, Жерард Пике, Шакира, наскоро ќе биде покренат процес за даночно затајување од 14,5 милиони ...
сите 5 | | | веќе видена

Сопствениците на кучиња се поотпорни на кардиоваскуларни заболувања, а поседувањето на таков миленик е добро за здравјето и расположението, открива неодамнешно ...
сите 31 | | | веќе видена

Животот ни носи и среќа и несреќа, а кога ќе ни се случи да не видиме излез од проблемите, можеме да повикаме енергија поголема од нашата. Докторот Мајкл ...
сите 2 | | | веќе видена

Возач на автомобил е тешко повреден, откако со возилото попладнево излетал од коловозот на регионалниот пат Радовиш-Штип-Скопје, кај местото Калимерово. Според ...
сите 2 | | | веќе видена

next