Алфа ТВ

Најмалку 14 лица се затруени денеска при истекување хемикалија на аеродромот во главниот град на Полска, Варшава. Најмалку 14 лица се затруени денеска при ...
сите 2 | | | веќе видена

Припадниците на Секторот за вонредни ситуации, заедно со тимовите за цивилна заштита, се на терен и ја следат ситуацијата, со цел по потреба веднаш да ...
сите 9 | | | веќе видена

Владата на Хаити ја суспендираше одлуката за покачувањето на цената на горивото, само неколку часа откако демонстранти го нападнаа хотелот „Бест вестерн ...
сите 13 | | | веќе видена

Зоран Заев секојдневно со своите антидржавни политики ги распродава, ги гази и уништува националните интереси на Република Македонија. Зоран Заев секојдневно ...
сите 138 | | | веќе видена

Во округот Санта Барбара, во јужниот дел на Калифорнија, прогласена е локална вонредна состојба поради пожарот што брзо се шири. Евакуирани се 3.200 жители. ...
сите 9 | | | веќе видена

Помпео, при обраќањето во Токио, каде денеска пристигна на посета, истакна дека денуклеаризацијата ќе биде тешка и дека останала уште многу работа, но остана ...
сите 42 | | | веќе видена

Најмалку седум лица беа убиени при протестите против покачувањето на цените на горивото, што беа одржани во Порт о Пренс во Хаити. Најмалку седум лица беа ...
сите 14 | | | веќе видена

next