Алфа ТВ

Претседателот на САД Доналд Трамп отпатува од Велика Британија за Хелсинки, каде што треба да се сретне со рускиот лидер Владимир Путин. Тој на неговиот налог ...
сите 10 | | | веќе видена

Детектиравме силнен контраст меѓу две случувања во државата. Ги поврзува времето, двете се случија во помалку од 24 часа и двете се случија во Македонија. ...
сите 6 | | | веќе видена

Во моментов се случува една комплетна демонтажа на еден систем на вредности, кој е вкоренет со децении, кој е граден со години и генерации наназад. ...
сите 16 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ одржа протестен марш во Кавадарци, на истиот се обрати партискиот лидер Христијан Мицкоски и порача пред граѓаните дека следува тежок период. ...
сите 17 | | | веќе видена

Околу 1.500 луѓе се вклучија во демонстрациите во Хелсинки за заштита на човековите права и правата на сексуалните малцинства, на демократијата и екологија ...
сите 440 | | | веќе видена

Остри критики за повторното одмрзнување на постапката за измени во Законот за минерали суровини упатува Македонската асоцијација за рударство. Остри критики ...
сите 13 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин се надева дека односите меѓу Русија и Франција ќе излезат на патот на позитивен развој, а двете држави ќе ја надминат ...
сите 52 | | | веќе видена

Херојски Прилеп продолжува да им се оддолжува на своите херои кои животите ги дадоа за Македонија, во мирнодобски услови. Херојски Прилеп продолжува да им се ...
сите 4 | | | веќе видена

Универзитетскиот сенат на битолскиот Универзитет ,,Свети Климент Охридски” на последната седница не успеа да донесе конечна одлука и да се изјасни по однос на ...
сите 4 | | | веќе видена

Ниту стратегија, ниту план се има, како да се реши големиот проблем со урбаната џунгла од запуштени и пропаднати објекти што владее во Битола. Ниту ...
сите 4 | | | веќе видена

Најдолгиот балкански конфликт, заборавен и игнориран, но се уште активен, барем на хартија. Во Грција останува во сила законот за војна со Албанија донесен во ...
| | веќе видена

Во сите 15 градови во кои беше организирана забавата, вкупно немаше посетители ни колку што доаѓаат на концерт на просечен гаражен бенд од соседството. ...
сите 51 | | | веќе видена

„Некој од надвор веќе ја скроил судбината на Македонија“, „Нема потреба од референдум, бидејќи ако се организира, ќе биде наместен“, велат граѓани. Владата ...
| | веќе видена

Главната опозициска партија на Мицотакис во Грција има завидни осум проценти предност пред владејачката левичарска партија на Ципрас, покажа најново ...
сите 6 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, открива детали од договореното со Заев. За тиранската телевизија „Ора њус“ Ахмети изјави дека се работи на стратегија чија цел е ...
сите 13 | | | веќе видена

next