Алфа ТВ

НАТО не ја потврдува информацијата објавена вчера во грчкиот весник „Катимерини“ дека генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, преку писмо побарал ...
сите 9 | | | веќе видена

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Маврово, каде се регистрирани – 8 степени, по што следат Крушево со – 7, Лазарополе со ...
сите 439 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека делумната блокада на Владата, која почна на 22 декември, ќе трае „се додека е потребно“. Во првото обраќање ...
сите 211 | | | веќе видена

Власта продолжува да ги осиромашува граѓаните. Заради криминогената и расипничка власт на СДСМ граѓаните ќе плаќаат повисоки даноци. Новогодишната честитка за ...
сите 45 | | | веќе видена

Министерството за здравство ниже планови за јавно-приватни партнерства и во новата година. По детската кардио-хирургија, која од вчера и официјално е преселена ...
сите 2 | | | веќе видена

За два дена дванаесет новозаболени од мали сипаници во повеќе скопски општини. Здравствените власти прогласија епидемија во Скопје. Донесена е и наредба – ...
сите 268 | | | веќе видена

Лисичани- село на десеттина километри од Кичево. Локален проблем но, според жителите, мнозинство од турската заедница, со политичка позадина: преку злоупотреба ...
сите 5 | | | веќе видена

next