Алфа ТВ

Атина и Анкара са договорија да вложат напори за намалување на тензијата во пограничните региони на Егејското Море, изјави премиерот на Грција, Алексис Ципрас ...
сите 68 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, попладне само во крајните северни планински делови ќе има краткотрајна нестабилност. Времето во ...
сите 208 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш синоќа изјави дека ќе има големи несогласувања во разговорите за денуклеаризација помеѓу САД и Северна ...
сите 37 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце рече дека ги разбира сите граѓани кои на предвремените парламентарни избори во 2016., ...
сите 35 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на телевизија Сонце во емисијата „Јади Бурек“ истакна дека неговата партија е на нозе и ...
сите 37 | | | веќе видена

Сведоци сме на ова тешко време за нашата држава, но за мене претставува огромна чест и задоволство да бидам претседател на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи партијата е дел ...
сите 38 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова изјави дека протерувањето на двајца руски дипломати од Грција нема добро да се ...
сите 96 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Петро Порошенко денеска изјави дека на Самитот на НАТО сите земји членки изразиле целосна поддршка за политиката на Киев за членство ...
сите 12 | | | веќе видена

Пресуди за напаѓачите кои на први март избодеа малолетник со нож во центарот на Скопје. Пресуди за напаѓачите кои на први март избодеа малолетник со нож во ...
сите 2 | | | веќе видена

По неговиот бескомпромисен настап и отворените критики на Самитот на Алијансата, останатите сојузници се согласија сериозно да ги зголемат трошоците за одбрана ...
сите 32 | | | веќе видена

next