Алфа ТВ

Скијачкиот центар Попова Шапка, се уште чека подобри времиња. Оваа балканска убавица, иако изобилува со прекрасна природа и одлични скијачки терени, сепак, без ...
сите 59 | | | веќе видена

Од цврсти позиции за неменување на Уставот до прифаќање на ново име за севкупна употреба. Позициите на Македонија целосно се променија во текот на 2018-та и ...
сите 2 | | | веќе видена

Православниот свет забрзано се движи кон голем и можеби конечен раскол. Поглаварот на Руската православна црква Кирил му испрати писмо на вселенскиот патријарх ...
сите 36 | | | веќе видена

Пазарџиите во паника, велат со новиот закон кој стапи на сила од 1 јануари, државата им зема од лебот. Пред камерата на Алфа дел од пазарџиите велат дека се ...
сите 36 | | | веќе видена

Почитувани пријатели, позади нас е најлошата година за Република Македонија. Година во којашто Власта реши да го промени името на државата, да го избрише ...
сите 5 | | | веќе видена

Кина не ја исклучува можноста за употреба на сила кон Тајван, изјави кинескиот претседател Си Џинпинг, нагласувајќи дека земјата ќе биде повторно обединета. – ...
сите 7 | | | веќе видена

„Охридско лето“ во рамки на активностите што ги спроведува надвор од редовната фестивалска програма, организира голем солистички концерт на пијанистот Емануеле ...
сите 21 | | | веќе видена

Познато е дека во Германија има недостиг на работна сила. Тој проблем не го заобиколи ниту Дедо Мраз. Имено, се помалку се оние, кои во црвено-бел костим во ...
сите 27 | | | веќе видена

Изминатата 2018 година е успешна на економски план само за функционерите на СДСМ кои се богатеа преку криминалните тендери или иновативните грантови кои сами ...
сите 14 | | | веќе видена

next