24 Инфо

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори предмет по допрен глас за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека се прават напори да се обезбедат средства од буџетот за зголемување на платите на сите здравствени работници ...
сите 19 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Челси се соочува со жестока казна од страна на ФИФА која го истражува трансферот на млад талентиран фудбалер. Имено, од ФИФА го истражуваат ...
сите 28 | | | веќе видена

Над 400 страници документација е прибрана досега, со која македонското Министерство за правда ќе бара екстрадиција на Никола Груевски од Унгарија. Владиниот ...
сите 160 | | | веќе видена

Петнаесетина невладини организации меѓу кои и Хелсиншкиот комитет, Цивил, Македонското здружение на млади правници, Евротинк, МОФ, Транспаренси Интернешнл и ...
сите 173 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан запрашан од „24.ху“ „Како може криминалец од Македонија илегално да влезе во Унгарија и зошто не е во транзитната зона“, кратко ...
сите 205 | | | веќе видена

Хрватскиот суд наложи гаранција во износ од околу милион евра за основачот на задолжената хрватска компанија „Агрокор” Ивица Тодориќ, кој овој месец беше ...
сите 37 | | | веќе видена

САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во својата земја, ...
сите 205 | | | веќе видена

На денешното рочиште за „крвавиот четврток“, обвинителката Вилма Рускоска ги презентира смс и вибер пораките од одземениот телефон на обвинетиот пратеник ...
сите 140 | | | веќе видена

next