24 Инфо

Пакистан соопшти дека индиските власти отвориле оган на линијата на разграничување во спорниот регион Кашмир и дека во таа прилика погинале двајца цивили, ...
сите 41 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера изјави дека ќе го задржи потпретседателот Мајк Пенс за свој кандидат, кога во ноември следната година ќе ја бара ...
сите 16 | | | веќе видена

Првите луѓе на Франција и Русија, Емануел Макрон и Владимир Путин , попладнево ќе се сретнат во Брегансон – летната резиденција на францускиот претседател, ...
сите 50 | | | веќе видена

Соопштение за јавност – реакција на соопштение за јавност на ВМРО-ДПМНЕ . „ Тајкнуните за кои се водат серија на предмети пред правосудните органи се ...
сите 153 | | | веќе видена

Инспектори од Управата за јавни приходи на Грција, задолжени за контрола и борба со затајување данок, се претставиле како шпански туристи, изнајмиле луксузна ...
сите 32 | | | веќе видена

Бројот на бегалци во светот достигна рекорден број од 70 милиони, што е најмногу од Втората светска војна, соопштија ОН. Според хуманитарната организација „СОС ...
сите 72 | | | веќе видена

next