24 Инфо

Змија го каснала додека си играл во дворот од семејната куќа. Тригодишно дете од дојранското село Фурка веќе неколку дена е хоспитализирано на Клиниката за ...
сите 13 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека рудник во Струмичко нема да има, соопшти во објава на „Фејсбук“, градоначалникот на општина Босилово, Зоран Зимбаков. ...
сите 84 | | | веќе видена

Советникот на иранскиот претседател Хасан Рохани, Хасамедин Ашена, денеска на Твитер објави дека ако американскиот претседател Доналд Трамп не сака војна со ...
сите 377 | | | веќе видена

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и секретар за меѓународна соработка Владимир Ѓорчев во периодот 20 – 22 јуни во Лондон присуствуваат на конференција на ИДУ ...
сите 27 | | | веќе видена

Со средства од буџетот на Министерството за локална самоуправа до крајот на годината ќе се реализираат 74 нови проекти за развој на селата и на подрачјата со ...
сите 45 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека челниците на Европската унија отфрлиле тројца водечки кандидати за претседател на извршното тело на ...
сите 47 | | | веќе видена

За безбедноста на вечерашниот протест на обединетата албанска опозиција, ќе бидат ангажрани најмалку 1.700 полициски службеници,кои ќе бидат распоредени главно ...
сите 222 | | | веќе видена

По налог на Општина Велес, екипи на ЈКП „Дервен”, денеска го ис чи стија и измија патот долж езерото „ Младост “ , на потегот од хотел „ Глориус “ до ...
сите 10 | | | веќе видена

Здружението на лица со спинална мускулна атрофија соопшти дека родители на пет пациенти од кои четири деца (од вкупно седум) и еден возрасен (од вкупно тројца) ...
сите 11 | | | веќе видена

Она што го порачува бугарскиот премиер Бојко Борисов и тоа како е добрососедство заради тоа што тој докажал големо пријателство кон Република Северна ...
сите 71 | | | веќе видена

СДСМ со соопштение реагира на прес конференција на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ, кој изјави дека министерот за надворешни работи, Никол Димитров е извор на ...
сите 16 | | | веќе видена

next