24 Инфо

Со изведување материјални докази денеска во Кривичниот суд треба да продолжи рочиштето за предметот „Тортура“ на Специјалното јавно обвинителство во кое се ...
сите 52 | | | веќе видена

Пливал во море, потоа врескал од болка: Пожарникарите го спасија во последен момент На видео снимката, која стана вирална во кинеските социјални медиуми, ...
сите 4 | | | веќе видена

Утре во 18 часот ќе грми во Скопје, артилериска стрелба по повод Денот на независноста По повод 8-ми септември, Денот на независноста, утре, 7-ми септември ...
сите 19 | | | веќе видена

Шилегов: Не знаев дали полицијата нѐ носи да нѐ убие или да нѐ спаси од Собранието Откако конечно полицијата влезе во прес-центарот на Собранието, не знаев ...
сите 207 | | | веќе видена

„Јадам леб и шеќер за да има за децата“, семејство преживува со 5 илјади денари месечно Трајче Конески и Моника Антевска, невенчани родители на 9-годишниот ...
сите 5 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев оствари средба со Жан Аселборн, министерот за надворешни работи на Големото Војдводство Луксембург. Министерот Аселборн и на средбата со ...
сите 183 | | | веќе видена

next