24 Инфо

МВР потврди: Ќерката е осомничена за убиство на родителите и помалата сестра во Дебар Постарата ќерка Б. Поцеста е осомничена дека ги убила нејзините родители ...
сите 96 | | | веќе видена

На 68-годишна возраст денеска во Скопје ненадејно почина режисерот Тихомир Башовски. Првите контакти на Бачовски со филмот датираат од 1966 година. Како познат ...
сите 11 | | | веќе видена

Заев од Бутел на учениците им порача никогаш да не престанат да поставуваат прашања Премиерот Зоран Заев им посака успех во учењето на сите првачиња на ...
сите 35 | | | веќе видена

Марин: Чистата животна средина е еден од главните приоритети на општина Аеродром Општина Аеродром, во соработка со ЈП „Комунална Хигиена“ и ЈП „Паркови и ...
сите 28 | | | веќе видена

На продолжението од судењето за предметот на СЈО, „Тортура” за апсењето на Љубе Бошкоски, прашања му поставуваат адвокатите на обвинетите. Адвокатот на Сашо ...
сите 83 | | | веќе видена

Канцеларката Ангела Меркел во сабота ќе оствари посета на Скопје, соопшти пред малку нејзиниот портпарол Штефен Зајберт, објави грчка новинска агенција. Во ...
сите 161 | | | веќе видена

Најскапото засилување во историјата на Јувентус, Кристијано Роналдо сè уште го очекува својот прв погодок во новата средина. По првите три натпревари ...
сите 77 | | | веќе видена

Во кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за предметот „Тортура” на специјалното јавно обвинителство. На денешното рочиште сведочи оштетениот Љубе ...
сите 92 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо не ја криеше својата фрустрација за време на мечот со Парма, па во неколку наврати удираше со рацете во земјата откако и трет натпревар по ...
сите 83 | | | веќе видена

Уште еден земјотрес ја стресе Македонија утринава. Според податоците, потресот бил со јачина од 2,5 степени според Рихтер, а се случил пред околу 7 часа. Бил ...
сите 120 | | | веќе видена

За оваа учебна година, за разлика од претходните, откупот на потребниот број учебници за потребите на учениците е извршен по намалена цена, а се овозможува ...
сите 24 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо Јуниор, синот на истоимениот популарен португалски напаѓач, нема проблеми со реализацијата како неговиот татко, на почетокот од новата ...
сите 85 | | | веќе видена

next