24 Инфо

Сите биле збунети кога ги купил сите блокови од стовариштето, а кога виделе што направил… Доколку и вие спаѓате во групата која мисли дека овие бетонски ...
сите 2 | | | веќе видена

Видео од кое ќе ви се заледи крвта: Автомобилската трка на Водно заврши со скршени нозе на посетител По повод ослободувањето на Градот Скопје, викендов беа ...
сите 46 | | | веќе видена

Предупредување на познатиот научник: Луѓето би требало да ја напуштат Земјата или ќе изумрат како диносаурусите Луѓето би требало да ја напуштат Земјата или ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Собранието на РМ го усвои Ребалансот на Буџетот за 2018 година. Како што истакна министерот за финансии Драган Тевдовски, целта на Ребалансот е да се направат ...
сите 233 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, на покана на францускиот претседател Емануел Макрон, денеска во Париз присуствуваше на церемонијата по ...
сите 167 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за уставни прашања ја почна расправата за четвртиот и последен нацрт-амандман, односно за амандманот 36 со кој се предлага да се замени ...
сите 153 | | | веќе видена

Над 1.700 луѓе излегоа со своите велосипеди во склоп на караванот Скопје на точак. Истиот е под покровителство на Град Скопје и е организиран од страна на ...
сите 44 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Г.С.(44) од Прилеп поради постоење на основи на сомнение за сторено ...
сите 71 | | | веќе видена

next