24 Инфо

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Скопје, санкционирани 21 пијан возач Со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист во една од вкупо 13 ...
сите 108 | | | веќе видена

Дебата за владеењето на правото и еднаквоста на верските заедници во Македонија Панел дискусија на тема „Владеењето на правото и еднаквоста на верските ...
сите 36 | | | веќе видена

Конференција „Евроинтеграцијата низ перспективата на соработка меѓу граѓанските здруженија и локалните власти” Дводневна меѓународна конференција „Европската ...
сите 23 | | | веќе видена

Несреќен крај на потрагата во Гостивар: Девојчето пронајдено мртво во Вардар Околу 22 часот, од водите на Вардар во гостиварски Балиндол било извлечено телото ...
сите 206 | | | веќе видена

Се откажала од платата од 7.000 евра: Се отселила на остров и посреќна е од било кога Ноел Ханкок решила од корен да го менува својот живот, и да се пресели од ...
сите 3 | | | веќе видена

СДСМ сака да го забрани политичкото дејствување на ВМРО-ДПМНЕ, но имотот и средствата не ја правата идејата и од дома ќе ги победиме! Потпретседателот на ...
сите 36 | | | веќе видена

Владата го утврди дополнетиот ребаланс на Буџетот за 2018 со осумте амандмани од комисиската расправа Владата на Република Македонија вечерва во рамки на ...
сите 149 | | | веќе видена

Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски од денеска до 7 ноември ќе учествуа на третиот Регионален форум за иновација, ...
сите 41 | | | веќе видена

next