24 Инфо

По катастрофалниот пожар што ја погоди катедралата Нотр Дам во понеделникот, францускиот претседател, Емануел Макрон, изјави дека катедралата ќе биде обновена ...
сите 537 | | | веќе видена

Шест мигранти биле откриени во автомобил, вчера на автопатот Скопје – Гевгелија. Според полицијата, во 4.30 часот кај клучката за Демир Капија, полицијата ...
сите 81 | | | веќе видена

Денеска во ТЦ „Капитол мол“ се одржа ликовен хепенинг на кој децата од детските градинки и учениците од основните училишта од Општина Аеродром цртаа на тема: ...
сите 16 | | | веќе видена

Користењето воена сила од страна на Вашингтон против Каракас може да биде вистинско сценарио, а не само апстракција, изјави портпаролката на руското ...
сите 9 | | | веќе видена

СДСМ и нивните претставници се тие кои што бегаат од дебати. Зоран Заев половина година бегаше од дебата со Христијан Мицкоски. Радмила Шекеринска и Никола ...
сите 30 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, во четвртокот изјави дека неговата партија АК ќе се бори сé до конечната одлука на Високиот изборен одбор (ЈСК) за ...
сите 37 | | | веќе видена

Нов разузнавачки брод, изграден од „Сааб кокумс“ за шведската армија, беше пуштен во употреба во Балтичкото Море, пренесува шведски „Експрес“. Во средата ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во рамките на изборната кампања за претседател на државата, пред граѓаните на Гостивар рече дека сега се преминува во нова ...
сите 80 | | | веќе видена

Порпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, по изјавата на медиумите одговараше на прашања на новинарите. Рековте дека не е убаво криминалци да застануваат зад ...
сите 94 | | | веќе видена

Вооружена група во четвртокот нападна голема воздухопловна база во јужна Либија, контролирана од воениот командант Калифа Хафтар, кој испрати голем дел од ...
сите 68 | | | веќе видена

Добро е што земјата бележи прогрес во последниот извештај на Репортери без граници, но Владата, правосудните органи како и самите медиуми потребно е уште многу ...
сите 71 | | | веќе видена

СДСМ, градоначалничката на Арачиново, општината и други политички и општествени субјекти го осудија чинот на насилство во општина Арачиново, а институциите ...
сите 71 | | | веќе видена

Младите лекари се фокусот на Министерството за здравство и во тек се повеќе активности за подобрување на нивниот статус, квалитетот на едукацијата и условите ...
сите 22 | | | веќе видена

next