24 Инфо

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата на Брисел, се сретна со еврокомесарот за проширување и соседска политика, ...
сите 135 | | | веќе видена

За седум години 1.200 млади лекари ја напуштиле Македонија. Нашите непосредни контакти во последнава година ни укажуваат дека патот за професионално докажување ...
сите 40 | | | веќе видена

Кривичен суд: Судските служби прават обиди за доставата на решението до Груевски Судските служби во текот на денешниот ден прават нови обиди да го достават ...
сите 245 | | | веќе видена

Само кога ќе се утврди дека уставната ревизија ги содржи сите гаранции, тогаш ќе може да се финализира и содржината и правилното толкување на Договорот од ...
сите 76 | | | веќе видена

Бугарија одлучи да не учествува во Глобалниот пакт за миграција на ОН, изјави шефот на парламентарната група на владејачката партија ГЕРБ, Цветан Цветанов. Тој ...
сите 21 | | | веќе видена

Судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година продолжува на 19 ноември, откако на денешното рочиште беа сослушани три вешти лица ...
сите 39 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува Зоран Заев, Јани Макрадули и Петре Шилегов веднаш, веднаш да престанат со нивниот проект за стигматизирање на цели категории на граѓани, ...
сите 81 | | | веќе видена

Авион приземјен поради овошје – патниците не можеле да ја издржат силната миризба Дуриан е прекрасно овошје, тежи меѓу еден и три килограми и има сладок вкус. ...
сите 21 | | | веќе видена

next