24 Инфо

Половина од граѓаните на кои им пристапил, одбиле воопшто и да разговараат со Христијан Мицкоски и неговите претставници, затоа што Мицкоски ја загрозува ...
сите 294 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ќе има средба со помошник-државниот секретар на САД за европски и евроазиски прашања, Вес Мичел, кој денеска ...
сите 72 | | | веќе видена

Дека интегралниот црн леб честопати нема врска со она што пишува на неговата амбалажа, не е ништо ново, но потрошувачите и натаму не се севесни дека бојосаниот ...
сите 4 | | | веќе видена

Во кривичниот суд во Скопје со сослушување на сведоците продолжува судскиот процес за настаните во Собранието од 27 април. Денеска пред 33 обвинети, нивните ...
сите 168 | | | веќе видена

Мицкоски: Ќе одбијам амнестија за Груевски и Мијалков, доколку ми биде понудена Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на ТВ ...
сите 46 | | | веќе видена

next