24 Инфо

Oдложувањето и пролонгирањето на роковите за донесување на одлука за предвремени парламентарни избори од петок во недела од страна на СДСМ е уште еден доказ ...
сите 42 | | | веќе видена

Повлекувањето на американската армија од Сирија не е крај на американската борба, изјави синоќа државниот секретар на САД, Мајк Помпео и ги повика сојузниците ...
сите 85 | | | веќе видена

Комисијата за национална одбрана и надворешни работи на грчкиот Парламент, денеска во 13 часот по локално време ќе го разгледа нацрт законот за „Ратификација ...
сите 322 | | | веќе видена

Македонија го доби своето место во НАТО, обезбедена е светла и сигурна иднина за граѓаните и државата Земјите членки на НАТО го потпишаа Протоколот за ...
сите 177 | | | веќе видена

Во текот на овој месец СДСМ ќе донесе одлука за евентуални предвремени парламентарни избори, која нема да се темели на партиската желба туку ќе ги има предвид ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонската асоцијација на новинари (МАН) го поздравува потпишувањето на Пристапниот протокол за влез на Македонија во НАТО од 29 земји членки на Алијансата. ...
сите 13 | | | веќе видена

Единствената промена на границите за што мораме да работиме деноноќно во нашиот регион, е целосно проширување на европската граница кон Западен Балкан, порача ...
сите 14 | | | веќе видена

Романската полиција го приведе италијанскиот државјанин Матео Полити, кој се претставувал како пластичен хирург во клиника во околината на Букурешт. Граничната ...
сите 7 | | | веќе видена

Од 19:20 часот се укинува забраната за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража во двата правца, информираат од ...
сите 98 | | | веќе видена

next