24 Инфо

Светска банка го поддржува воведувањето прогресивно оданочување и смета дека тоа ќе ги зголеми приходите и ќе ја подобри еднаквоста. Во анализата ...
сите 18 | | | веќе видена

Од таборот на Милан потврдија дека нивниот фудбалер Лукас Биља, поради повреда ќе паузира од фудбалските терени четири месеци. Биља се повредил минатата ...
сите 8 | | | веќе видена

Бизнисменот Јордан Камчев е еден од петте приведените по истрагата на СЈО наречена „Империја“, поврзана со перење пари, злоупотреба на службата и повластување ...
сите 260 | | | веќе видена

Дигиталната трансформација и новите технологии во фокус на третиот ден од Самитот Македонија 2025 Денеска е последен ден и затворање на Самитот Македонија2025. ...
сите 17 | | | веќе видена

Собранието не прифати денеска да се расправа за законот за амнестија за „27 април” Парламентарното мнозинство не го прифати барањето на координаторот на ...
сите 33 | | | веќе видена

Oтчет на градоначалникот Филип Темелковски за сработеното во првата година Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, во присуство на ...
сите 26 | | | веќе видена

Жозе Мурињо ги разбесни фановите на Јувентус со својата провокативна гестикулација по крајот на натпреварот во Лигата на шампионите кој се одигра во средата, а ...
сите 6 | | | веќе видена

Рибарот од Алјаска, Рајан Меганак, за да го избегне одењето во затвор поради сексуален напад врз неподвижна жена, ја лажирал својата смрт, соопштија тамошните ...
сите 6 | | | веќе видена

Расчистени долгови, нов паркинг и осветлување за една година во Ѓорче Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски денеска даде отчет за ...
сите 21 | | | веќе видена

next