24 Инфо

Ќерката која си ги уби родителите и сестрата во Дебар ја откри причината за убиство „Тие не ми дозволија да се омажам за Италијанците”, кажала Блерта пред ...
сите 60 | | | веќе видена

Околу 22.35 часот во Единицата за информации и команда Скопје, 20-годишниот Ф.Ј. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 22.10 часот на улицата „Бутелски ...
сите 118 | | | веќе видена

На продолжението од судењето за предметот на СЈО „Траекторија“ кој се однесува на изградбата на кинеските патишта, Претседателот на судечкиот совет, Горан ...
сите 14 | | | веќе видена

Регионалниот центар за гранични работи Југ до Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против 41-годишниот скопјанец поради основано ...
сите 75 | | | веќе видена

Како дел од караванот на коалицијата „Заедно за европска Македонија“, премиерот Зоран Заев синоќа присуствуваше на граѓански собир во Берово. Посочувајќи ги ...
сите 141 | | | веќе видена

Утринава околу 04:50 минути избувнал пожар во куќа во сопственост на 84-годишен жител од селото Љубош, скопско. Пожарот, според инфомрации од полицијата ...
сите 61 | | | веќе видена

next