24 Инфо

Експремиерот Никола Греувски, денеска, на својот 48. роденден (31. 8. 1970 година), во Апелациониот суд во Скопје треба да му објасни на петчлениот судиски ...
сите 358 | | | веќе видена

Почна кампањата СДСМ со слоганот „Излези и гласај за Европска Македонија„ „Излези и гласај за Европска Македонија„. Со овој слоган, 100-тина правни субјекти, ...
сите 73 | | | веќе видена

Попладнево изгоре куќа во Маџари Во пожар што избувнал попладнево делумно изгорела куќа на улицата 1, во Маџари. Територијалната противпожарна бригада на Град ...
сите 93 | | | веќе видена

Шилегов: Депилаторка пишувала консултантски услуги со претходниот тендер на ЈСП„Скопје“ Депилаторка пишувала консултантски услуги со претходниот тендер на ...
сите 4 | | | веќе видена

Украден “Јагуар“ во Скопје На 29.08.2018 година во 13.00 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.С.А.(42) од Скопје пријавил дека на 27 август околу 03.00 ...
сите 85 | | | веќе видена

next