24 Инфо

Иницијативата „Правда за Никола Груевски“ достави барање до претседателот Ѓорге Иванов за прекин на, како што велат, прогонот кон експремиерот Никола Груевски. ...
сите 79 | | | веќе видена

Девет танчерки и пејачки затекнати при контрола на угостителски објект во Слупчане Девет танчерки и пејачки од кои шест странски државјанки по три од Албанија ...
сите 18 | | | веќе видена

Петстотина граѓани, меѓу кои пратеници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, како и поранешни министри пред Основниот суд Скопје 1 му изразија подршка на поранешниот ...
сите 79 | | | веќе видена

Започна седмиот Самит Македонија2025: Водечка регионална платформа за бизнис, лидерство и иновации Со панел-дискусии посветени на образование, лидерство и ...
сите 60 | | | веќе видена

Избирачите од мала рурална област во Невада, кои се традиционално републикански симпатизери, на вчерашните избори гласаа и избраа кандидат кој веќе не е жив, ...
сите 18 | | | веќе видена

Во мое време 2 пати се менуваше Уставот со консензус меѓу власт и опозоција, а не како сега набрзина. Ви честитам што излеговте на чело на таа мала група и не ...
сите 299 | | | веќе видена

Власта бега од дебата со опозицијата, сакаат да помине далеку од очите на јавноста, обвини координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, ...
сите 18 | | | веќе видена

next