24 Инфо

Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу денеска го посети Технолошкиот парк кој функционира во рамките на Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово, ...
сите 4 | | | веќе видена

Однародената и криминална власт вечерва го допре дното и потврди дека Република Македонија нема институции туку само инструменти на криминалниот картел кои се ...
сите 172 | | | веќе видена

Министертсвото за внатрешни работи објави меѓународна потерница по екс премиерот Никола Груевски. Потерницата доаѓа откако полицијата доби известување од ...
сите 93 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство соопшти дека во рамки на истрагата „Империја” судот донесе решенија за определување на привремена мерка одземање на дел од ...
сите 94 | | | веќе видена

По налог на Кривичниот суд, МВР издаде потерница по поранешниот премиер Никола Груевски. Министерството за внатрешни работи потврди дека Основниот суд Скопје 1 ...
сите 257 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 75 | | | веќе видена

Французинка криела дека има двегодишна ќерка и ја чувала во багажникот од автомобилот На Французинката Рози Марија де Круз ѝ се заканува затворска казна од 20 ...
сите 9 | | | веќе видена

next