24 Инфо

Ако треба судењето ќе трае до 22 часот, му рече судијката на адвокатот на Јанкулоска Во кривичниот суд во Скопје почна судењето во издвоената постапка за ...
сите 488 | | | веќе видена

Во пладневните часови на вчерашниот ден во атарот на село Вевчани, струшко, избувнал пожар во местото викано „Суво поле“, во област со лозов насад. Притоа биле ...
сите 118 | | | веќе видена

Голем пожар ноќеска во Чаир Ноќеска околу 22:30 часот на бул. Христијан Тодоровски Карпош изби голем пожар во гаража која за кратко време се прошири пожарот. ...
сите 163 | | | веќе видена

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер, во попладневните часови ќе има зголемена облачност во крајните ...
сите 177 | | | веќе видена

next