24 Инфо

Договорот за Брегзит ќе биде објавен во вторник, откако ден претходно ќе го разгледа британската Влада, тврди уредникот на „Тајмс” Сем Коутс, повикувајќи се на ...
сите 227 | | | веќе видена

Во телефонска изјава за ТВ „Сител“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека ВМРО-ДПМНЕ силно ја поддржува евроинтеграцијата на Македонија, но со ...
сите 79 | | | веќе видена

Заев: Подготовен сум да ја сносам политичката цена, но тоа е вредно за Македонија Историскиот контекст е целосно сочуван, а правото на самоопределување е ...
сите 139 | | | веќе видена

Тодоров се гушка и разговара со демонстрантите кои насилно влегоа во Собранието на 27 април Денешното рочиште за крвавиот четврток продолжи со емитување на ...
сите 158 | | | веќе видена

На лиценцираните такси автомобили задолжително ќе се поставуваат жолти табли со што граѓаните ќе ги разликуваат од нелегалните превозници и сите ќе бидат ...
сите 138 | | | веќе видена

Општина Охрид бара од надлежното Министерство за транспорт и врски да преземе итни мерки за спречување на натамошно намалување на водостојот на нивото на ...
сите 24 | | | веќе видена

next