24 Инфо

Универзитетската клиника за хематологија доби уред за мониторирање пациенти, стерилизатори, медицински аспиратор и медицински прочистувач на воздух. Средствата ...
сите 12 | | | веќе видена

Системот на локалната самоуправа нормативно е поставен, но треба да биде и да остане функционален. Се интервенираше во санирањето на долговите на општините. ...
сите 7 | | | веќе видена

Огласените нови вработувања во Царинската управа на Македонија се поради зголемен обем на работа. Тоа е нормален процес кој треба да ги зајакне капацитетите во ...
сите 34 | | | веќе видена

Небојша Јаковљевиќ, советник во Министерството за труд и социјала во Владата на Косово е запрен од српската полиција на граничниот премин Мердаре, меѓу Косово ...
сите 112 | | | веќе видена

Во болница во Митилене, главниот град на грчкиот остров Лезбос, се наоѓаат седум лица кои се хоспитализирани поради претпазливост, откако биле во контакт со ...
сите 25 | | | веќе видена

Купувате нова машина за перење со пет до седум години гаранција или фрижидер кој трае три години. Не се радувајте премногу бидејќи со рокот на траење завршува ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Битола сè уште врне снег со зголемен интензитет. Во изминатите 24 часа новиот снежен бран од 30-тина, а наместа и 40 сантиметри, кој се надополни на веќе ...
сите 80 | | | веќе видена

next