24 Инфо

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и министерот за економија, Крешник Бектеши синоќа остварија информативна средба со граѓаните од ...
сите 16 | | | веќе видена

Зелената нафта е уште едно „ЌЕ” ветување на криминогената власт на СДСМ. Ветуваа дека земјоделците ќе ја добијат веднаш, но еве сега се уште нема. Власта ...
сите 43 | | | веќе видена

„Зелена нафта” и повеќе пари за малите земјоделски стопанства – нови развојни мерки обезбедуваат зголемено производство и повеќе пари кај земјоделците. Грижата ...
сите 45 | | | веќе видена

Жителите на Скопје кои сакаат да се префрлат на еколошко греење и ќе изберат да го заменат стариот систем на цврсти горива со печки на пелети или инвертери ...
сите 24 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев придружуван од министерот за економија, Крешник Бектеши, вчера, во Иловица во организација на општина Босилово и градоначалникот, Зоран ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Мотреф, Финистер, во домот на претседателот на националното Собрание на Франција, Ричард Феран, додека беше на службено патување, е направен обид за ...
сите 77 | | | веќе видена

По ратификацијата на Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО од страна на грчкиот Парламент следува спроведувањето на мерките и активностите што ги ...
сите 128 | | | веќе видена

Граѓаните на 21 април ќе го избираат шестиот претседател на Република Македонија. На истиот датум ќе се одржат предвремени избори за градоначалници на ...
сите 47 | | | веќе видена

next