24 Инфо

Заев: Се вративме на вистинскиот пат и затоа имаме силна поддршка од светот ,,Се вративме на вистинскиот пат и затоа имаме силна поддршка од светот. Македонија ...
сите 71 | | | веќе видена

Торвалд Столтенберг ќе се вика улицата пред Стадионот на самиот влез на Градскиот парк Годинава се навршуваат 55 години од кататсрофалниот земјотрес, но ...
сите 217 | | | веќе видена

Три месеци условна казна за полицајците кои го фотографираа Чавков во Идризово Условни казни затвор од три месеци добија двајца полицајци за неовластено ...
сите 9 | | | веќе видена

Љ.К.(47) од Скопје вчера пријавила дека на 04.09.2018 година во 10.00 часот, од дома во непознат правец се оддалечил нејзиниот син Ф.К.(17). Се преземаат мерки ...
сите 187 | | | веќе видена

Две девојки, од кои една потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 05.30 часот на крстосница од бул.„Илинден“ со ул.„Никола ...
сите 183 | | | веќе видена

Многумина ова лето беа изненадени од трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, а ниту Алваро Мората не верувал дека Португалецот ќе се пресели во Торино. ...
сите 46 | | | веќе видена

Генералиот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска во 11,30 часот ќе го посети скопското село Стајковци, а домаќин на настанот ќе биде градоначалникот на ...
сите 256 | | | веќе видена

Детали за семејна драма во Скопје: Ја избодел сопругата па со зетот ја однел во болница Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно ...
сите 93 | | | веќе видена

Гледаше во очите на кучето кое беше на умирање,по 5 секунди се случи нешто неверојатно! Случајот со кучето Анѓел бил еден од најтешките случаи кој ги памети ...
сите 3 | | | веќе видена

Столтенберг стигна во Скопје Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг пристигна во Македонија. Утре тој ќе се сретне со претседателот Ѓорге Иванов, со ...
сите 230 | | | веќе видена

next