24 Инфо

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро, чии легитимитет е доведен во прашање по одлуката на повеќе земји да го признаат спикерот на Националното собрание, ...
сите 121 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, кој во рамки на престојот во Вашинготн вчера имаше средби во Конгресот, а денескa работно ги посети Стејт ...
сите 85 | | | веќе видена

Бразилските власти денеска спроведоа евакуација на околу 700 лица поради опасност од попуштање на втората брана во рудникот „Гонго Соко” во близна на местото ...
сите 8 | | | веќе видена

Согласно одлуката објавена во службен весник, а којашто неодамна ја донесе Владата на Република Македонија, започнува процесот на склучување договор за Јавно ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Косово, Хашим Тачи, изјави дека во Вашингтон добил јасни пораки дека без суспендирање на царините од 100 отсто на стоката од Србија и БиХ, не ...
сите 89 | | | веќе видена

Тројца државјани на Македонија завршија во истражниот затвор „Реметинец“ во Загреб, откако провалиле во стан во главниот град на Хрватска, од кои однеле злато ...
сите 2 | | | веќе видена

На платото во ТЦ „Лептокарија“ се одржа настанот наменет за промовирање на мобилната апликација за Општина Карпош. Станува збор за првата мобилна апликација за ...
сите 6 | | | веќе видена

next