Костовски ќе ги тужи државата, Народната банка и членови на управниот одбор на Еуростандард

Бизнисменот Трифун Костовски и неговото семејство како главни акционери ќе ги тужат Република Македонија, Народна банка и членови на Управниот одбор на ...
| | веќе видена | слични

По пропаѓањето на Еуростандард банката, чиј мнозински акционери беа семејството Костовски, луѓето кои го познаваат Трифун, како и неговите деца, Олга и Коста, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сопственикот на ,,Еуростандард Банка“, Трифун Костовски, во текст за порталот Инбокс7 , се осврнува на последните случувања и пропаста на неговата банка. „Ме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната загуба на Еуротандард банка за последнве четири и пол години изнесувала близу 18 милиони евра, велат за Фактор од Народна банка на Македонија.Фактор ...
| | веќе видена | слични

Последниот финансиски извештај што го објавила јавно Еуростандард банка на Берзата е оној што е однесува за работењето во 2018 година. Тој извештај бил ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од демант на Николче Петкоски, поранешен Претседател на Управниот одбор на ЕУРОСТАНДАРД Банка на изнесените информации на прес-конференцијата ...
| | веќе видена | слични

Николче Петкоски, поранешниот претседател на Управниот одбор на „Еуростандард банка“, кого сопственикот Трифун Костовски го посочи како еден од одговорните за ...
| | веќе видена | слични

Во врска со вчерашната прес-конференција на Г-динот Костовски за состојбите во Еуростандард банка, а со цел да се спречат можните шпекулации, Комерцијална ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Управниот одбор на Еуростандард банка АД Скопје, Николче Петкоски остро ги демантираше обвинувањата кон него од страна на Трифун и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев и неговата министерка за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска не знаат ништо друго освен да ги лажат граѓаните. Заев и Шахпаска со ...
сите 363 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 370 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 380 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костовски ќе ги тужи државата, Народната банка и членови на управниот одбор на Еуростандард

Од:
До кого (е-маил):
Порака: