Од денеска се враќа бесплатниот автобуски превоз за пензионерите

5 копии

Согласно одлуката на Владата за забрана за движење на граѓаните од одредени општини во периодот од денеска од 21 часот заклучно со 8-ми месецов до 5 часот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните кои имаат закажано термини за аплицирање за лични документи во деновите кога во дел од општините на сила ќе биде целодневен полициски час, ќе добијат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно одлуката на Владата на Република Северна Македонија за забрана за движење на граѓаните од одредени општини во периодот од 04.06.2020 година од 21,00 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тринаесет населени места кои се во склоп на општина Сопиште не се дел од градот Скопје и за нив нема да важи целосниот полициски час. Сопиште е оддалечено само ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 341 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 194 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Само што ја освоија толку посакуваната шампионска титула фудбалерите на Ливерпул опиени од успехот се опуштија и вечерва беа демолирани од екипата од која ја ...
сите 216 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 367 | | | веќе видена

Во Македонија како да згасна страста на граѓаните да слушаат тајно снимени разговори, попознати како „бомби“, за одредени субјекти во земјава, а меѓу нив и ...
сите 267 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска се враќа бесплатниот автобуски превоз за пензионерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: