150 македонски 3Д печатени заштитни маски со визири се испорачани до докторите!

Првите 280 заштитни маски со визири за медицински работници испринтани на 3D принтери се направени. Околу 150 веќе се стерилизирани и испорачани во Инфективна ...
| | веќе видена | слични

Целосната инсталација, целосното ставање во функција на мобилната болница, поставена во кругот на Универзитетската клиника за инфективни болести, ќе биде во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со министерот за здравство Венко Филипче и градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов ...
| | веќе видена | слични

Градоначаланикот на Скопје, Петре Шилегов, им порача преку фејсбук на сите, како што вели, „душегрижници“ дека болницата која што заеднички ја подигнаа ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, преку својот профил на Фејсбук истакна дека монтажната болница е во најдобар ред, повикувајќи да не се профитира со ...
| | веќе видена | слични

Полската болница за лекување на пацинети со КОВИД-19 не е падната, напротив веќе е поврзана на струја и во текот на денот ќе биде пуштено греење, вели ...
| | веќе видена | слични

Овие шатори треба да бидат болнички одделенија ако дојде до ексалација со пациенти заразени од Ковид 19. Господ да ни е на помош. Инаку, завчера Шилегов се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 278 | | | веќе видена

Секое одолжување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 549 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во околината на Тетово и ...
сите 268 | | | веќе видена

Фотографиите и прилозите од вчерашното празнување во верските храмови и пред нив се повторно загрижувачки. И покрај апелите на здравствените институции да нема ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

150 македонски 3Д печатени заштитни маски со визири се испорачани до докторите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: