По две продолженија Бостон ги урна Клиперс


Далас со 122:106 победи на гостувањето кај Орландо, најдобар на теренот беше Лука Дончиќ, одлична партија имаше и Никола Јокиќ но Денвер загуби на гостувањето ...
| | веќе видена | слични

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари. Кошаркарите на Далас на гости го победија Орландо со 122:106, а уште еден фантастичен натпревар ...
| | веќе видена | слични

Дебитантот Зајон Вилијамсон стана најмадиот играч во НБА историјата кој врзал седум последовни натпревари со 20 плус поени. Претходно овој рекорд му припаѓаше ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончиќ повторно одигра магично и со 33 поени, 10 скока и 8 асистенции го предводеше Далас до убедлива победа против Орландо од 122:106 на гостински терен. ...
| | веќе видена | слични

Зад нас се уште шест средби во НБА лигата, а од нив беа избрани најдобрите потези на денот. Местото број еден резервирано за дуото на Бруклин Нетс, Динвиди и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата ...
сите 422 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска ја искасапила мислата на револуционерот Гоце Делчев, како што ги искасапила и говорите на двајца од организаторите на граѓанските ...
сите 121 | | | веќе видена

СДСМ и Движењето БЕСА денеска во 12 часот во Музејот на современа уметност ќе го официјализираат предизборниот договор за заедничко учество на предвремените ...
сите 97 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По две продолженија Бостон ги урна Клиперс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: