Дончиќ го предводеше Далас до победа над Орландо, 32 поени на Јокиќ не беа доволни Денвер да избегне пораз (ВИДЕО)


Далас со 122:106 победи на гостувањето кај Орландо, најдобар на теренот беше Лука Дончиќ, одлична партија имаше и Никола Јокиќ но Денвер загуби на гостувањето ...
| | веќе видена | слични

ЛА Лејкерс доживеаја пораз во Мемфис од 105-88 во еден од синоќешните дуели во НБА лигата. Лејкерси мнеочекувано загубија, но и натаму се лидери во Западната ...
| | веќе видена | слични

Тимот со најдобар учинок во НБА лигата, Милвоки Бакс забележа нова победа и тоа против Оклахома Сите Тандер од 133-86. Разликата од 47 поени доволно говорат за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лос Анџелес Клиперс на домашен терен ги декласираше Нагетси со резултат 132:103. Во поразените редовите одлична партија имаше центарот Никола Јокиќ. Српскиот ...
| | веќе видена | слични

Бредли Бил има стил и кога губи, а ноќеска со поразот на Вашингтон визардс од Јута џез, во кој постигна 42 поени им се приклучи на легендарните кошаркари Вилт ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На редовната прес-конференција министерот Филипче нагласи дека оваа состојба нема да трае долго, до колку се придржуваме до мерките мерки. Потенцираше дека е ...
сите 435 | | | веќе видена

Во кумановската болница денеска увид направил државниот секретар во Министерството за здравство и претседателот на Комисијата за заразни болести, со цел да се ...
сите 237 | | | веќе видена

И Зоран Заев и Христијан Мицкоски се негативни на тестовите за коронавирус откако беа тестирани поради контакт со новинарот и уредник во Канал 5 ТВ, Гоце ...
сите 191 | | | веќе видена

Викендов за време на полицискиот час на територијата на Општина Аеродром ќе работат следниве маркети и ресторани, кои ќе примаат нарачки и ќе вршат достава:1. ...
сите 274 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 126 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дончиќ го предводеше Далас до победа над Орландо, 32 поени на Јокиќ не беа доволни Денвер да избегне пораз (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: