Тре Јанг броеше до 50, Атланта триумфираше против Мајами


2 копии

Лос Анџелес Клиперс на домашен терен ги декласираше Нагетси со резултат 132:103. Во поразените редовите одлична партија имаше центарот Никола Јокиќ. Српскиот ...
| | веќе видена | слични

Зион Вилијамсон ги продолжи феноменалните игри во НБА, рушејќи нови рекорди и водејќи го Њу Орлеанс цврсто кон доигрувањето. Извонредниот 19-годишник во ...
| | веќе видена | слични

Четири меча беа на програмата во НБА лигата, мечеви на кои честа ја спасија играчите на Лос Анџелес Лејкерс кои триумфираа на пресметката против Голден Стејт ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс без никакви проблеми го реши гостувањето во Сан Франциско кај актуелниот вицешампион Голден Стејт Вориорс со 116-86. Ова беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И тестот на Заев, кој пристигнал половина час пред редовната прес-конференција на министерот Филипче, е негативен, но и тој следејќи ги мерките ќе оди во ...
сите 726 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во државава се направени рекордни 496 тестирања на Ковид-19, од кои потврдени се позитивни 48 лица или вкупно 711. Направени се вкупно ...
сите 183 | | | веќе видена

Викендов за време на полицискиот час на територијата на Општина Аеродром ќе работат следниве маркети и ресторани, кои ќе примаат нарачки и ќе вршат достава:1. ...
сите 274 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 146 | | | веќе видена

Штипското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за едно лице поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.Според ...
сите 226 | | | веќе видена

Групацијата на трговци ја поздрави одлуката на Владата да се отстрани условот со кој беше предвидено основачи и управители вработени да не можат да ги користат ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тре Јанг броеше до 50, Атланта триумфираше против Мајами

Од:
До кого (е-маил):
Порака: