Дончиќ продолжи со магијата, Далас лесно го победи Орландо (Видео)


Лука Дончиќ повторно одигра магично и со 33 поени, 10 скока и 8 асистенции го предводеше Далас до убедлива победа против Орландо од 122:106 на гостински терен. ...
| | веќе видена | слични

Тимот со најдобар учинок во НБА лигата, Милвоки Бакс забележа нова победа и тоа против Оклахома Сите Тандер од 133-86. Разликата од 47 поени доволно говорат за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лос Анџелес Клиперс на домашен терен ги декласираше Нагетси со резултат 132:103. Во поразените редовите одлична партија имаше центарот Никола Јокиќ. Српскиот ...
| | веќе видена | слични

Бредли Бил има стил и кога губи, а ноќеска со поразот на Вашингтон визардс од Јута џез, во кој постигна 42 поени им се приклучи на легендарните кошаркари Вилт ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На редовната прес-конференција министерот Филипче нагласи дека оваа состојба нема да трае долго, до колку се придржуваме до мерките мерки. Потенцираше дека е ...
сите 490 | | | веќе видена

И Зоран Заев и Христијан Мицкоски се негативни на тестовите за коронавирус откако беа тестирани поради контакт со новинарот и уредник во Канал 5 ТВ, Гоце ...
сите 180 | | | веќе видена

Викендов за време на полицискиот час на територијата на Општина Аеродром ќе работат следниве маркети и ресторани, кои ќе примаат нарачки и ќе вршат достава:1. ...
сите 274 | | | веќе видена

Штипското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за едно лице поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.Според ...
сите 228 | | | веќе видена

Се јавуваме кај нашите сестрински партии каде се на власт за да испратат помош зошто Македонија е во очајна ситуација. Фали опрема за медицинскиот персонал, за ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дончиќ продолжи со магијата, Далас лесно го победи Орландо (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: