НБА се врати во редовен ритам: Дончиќ во старата форма, Вилијамсон за историја (ВИДЕО)


Дебитантот Зајон Вилијамсон стана најмадиот играч во НБА историјата кој врзал седум последовни натпревари со 20 плус поени. Претходно овој рекорд му припаѓаше ...
| | веќе видена | слични

Тимот со најдобар учинок во НБА лигата, Милвоки Бакс забележа нова победа и тоа против Оклахома Сите Тандер од 133-86. Разликата од 47 поени доволно говорат за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лос Анџелес Клиперс на домашен терен ги декласираше Нагетси со резултат 132:103. Во поразените редовите одлична партија имаше центарот Никола Јокиќ. Српскиот ...
| | веќе видена | слични

Бредли Бил има стил и кога губи, а ноќеска со поразот на Вашингтон визардс од Јута џез, во кој постигна 42 поени им се приклучи на легендарните кошаркари Вилт ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција наведе дека публикациите покажуваат дека смртноста кај пациентите кои се поставени на ...
сите 235 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 412 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за ...
сите 230 | | | веќе видена

Се јавуваме кај нашите сестрински партии каде се на власт за да испратат помош зошто Македонија е во очајна ситуација. Фали опрема за медицинскиот персонал, за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува сите земјоделци кои не се евидентирани во Единствениот регистар на земјоделски ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА се врати во редовен ритам: Дончиќ во старата форма, Вилијамсон за историја (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: