Заев се сретна со европратеникот Шидер: Започнувањето преговори со ЕУ ќе значи дополнителен мотив за реформите


Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Законот за јавно обвинителство ќе биде доставен во Собранието многу скоро, изјави на прес-конференција премиерот Оливер Спасовски охрабрувајќи ги притоа сите ...
| | веќе видена | слични

-Сметам дека токму сега е моментот сите политички партии, сите претставници на народот во Собранието да бидат на висината на сопствената одговорност, заради ...
| | веќе видена | слични

21 јануари 2020, Скопје – На средбата иницирана од Социјал Демократскиот Сојуз на Македонија во процес на изработка на предизборната економска програма, ...
| | веќе видена | слични

Секогаш ангажирајте мрзлив човек да заврши некоја тешка задача бидејќи само тој ќе најде лесен начин како да ја заврши работата – ова не е моја мисла, туку ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев заедно со претседателот на комисијата за здравство на СДСМ и министер за здравство, Венко Филипче и директорот на ...
| | веќе видена | слични

Главниот фокус во предизборната кампања на владејачката СДСМ ќе биде повторно ставен врз интеграцијата на земјава во НАТО и во ЕУ, брифираат партиски извори за ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните секогаш ја сакале државата, но сега чувствуваат дека и државата ги сака нив е чуството што го добив од жителите на гостиварско Чегране пред кои го ...
| | веќе видена | слични

По моделот Пржинска влада ќе се организираат и изборите договорени меѓу партиите на 12 април. Но, колку таквата влада ни е потребна кога Македонија тежнее да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мафијата на ВМРО-ДПМНЕ се обидува да зададе последен удар врз судството, обвини Бојан Маричиќ од владеачката СДСМ за време на синоќешната дебата на Алсат на ...
сите 262 | | | веќе видена

СДСМ и БЕСА вчера формираа предизборна коалиција, и заеднички ќе настапат на превдремените парламентарни избори на 12 април, со што за првпат се формираше ...
сите 312 | | | веќе видена

Гркинка на 36-годишна возраст, која неодамна патувала во Италија е четвртиот потврден случај на коронавирусот во Грција, јави дописничката на МИА од Атина. ...
сите 301 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се сретна со европратеникот Шидер: Започнувањето преговори со ЕУ ќе значи дополнителен мотив за реформите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: