Ќе го послушаат ли Чулев и Петровска премиерот? МВР да се фокусира на организирање фер и демократски избори


Додека во МВР деновиве се очекува да се надминат недоразбирањата меѓу техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев и заменичката Славјанка Петровска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Едногласно и без расправа и дилеми, Државната изборна комисија се прогласи за ненадлежна по барањето на техничкиот министер за внатрешни Наќе Чулев, во кое тој ...
| | веќе видена | слични

Толкување на законите не е работа на Државната изборна комисија. Ваква одлука донесесоа денеска едногласно, членовите на ДИК после барањето за мислење од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На земјава ѝ се потребни фер и демократски избори според највисоките европски стандарди, оцени вицепремиерот Османи по средбата со Државната изборна комисија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 340 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Без победник заврши дербито меѓу Шпанија и Хрватска (22-22), резултат кој и овозможи на „црвената фурија“ да го освои првото место во групата 1 на Европското ...
сите 190 | | | веќе видена

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
сите 79 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се заканува со поништување на Д оговорот од П респа , а со тоа директно го загрозува нашето членство во НАТО , како и нашата интеграција во ЕУ, вели ...
сите 174 | | | веќе видена

Од 7 јануари и официјално СЗО потврди дека сомнителните респираторни случаи во Кина регистрирани  средината на декември се должат на нов корона вирус. Досега ...
сите 277 | | | веќе видена

Шпанија и Хрватска се двете репрезентации кои досега се непоразени на Европското ракометно првенство, а денеска ќе играат меѓусебе за да одлучат кој ќе биде ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе го послушаат ли Чулев и Петровска премиерот? МВР да се фокусира на организирање фер и демократски избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: