ДИК ненадлежна за барањето на Чулев


Шабани потенцира дека граѓаните преку веб-страната и во подрачните единици и одделенија на ДИК можат да проверат дали ги има во Избирачкиот список, Портпаролот ...
| | веќе видена | слични

ДИК се подготвува за избори. Во моментов тимови на Комисијата вршат обуки за обучувачи кои ќе треба да се справат со изборната проблематика, сѐ со цел да се ...
| | веќе видена | слични

По моделот Пржинска влада ќе се организираат и изборите договорени меѓу партиите на 12 април. Но, колку таквата влада ни е потребна кога Македонија тежнее да ...
| | веќе видена | слични

По информацијата која се појави во одредени медиуми, дека петте национални телевизии ги бојкотираат настаните во организација на владата и министерствата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пет национални телевизии здружени во ММА (Македонска Медиумска Асоцијација) започнаа бојкот на активностите на министрите и на владата. Завчера тие ги спуштија ...
| | веќе видена | слични

Петте приватни телевизии со национална концесија ги покриваат настаните на владини функционери, но без тонски парчиња во прилозите. Ваквата појава е присутна ...
| | веќе видена | слични

Владата и националните телевизии се во конфликт, но и едните и другите тоа јавно не го признаваат. Вистинската причина за тоа пак, не сакаат да ја споменат, ...
| | веќе видена | слични

Медиумите сами одлучуваат кои владини активности ќе ги пренесуваат, а кои не. Од она што го следи АВМУ, граѓаните се информирани за активностите, но не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 216 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК ненадлежна за барањето на Чулев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: