Деркоски: ДИК не е надлежна за барањето на Чулев, не толкуваме закони


Едногласно и без спротиставени мислења државната изборна комисија одлучи да ги отфрли трите барања на министерката за труд и социјална Рашела Мизрахи работа ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за вработување има објавено дваесеттина огласи за вработување во јавната администрација иако се наближува датумот за предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денешната фарса во владата наречена „Презентација на Оперативен план…“ ја покажа севкупната партизација и злоупотреба на власта на СДСМ, вели Наум Стоилковски, ...
| | веќе видена | слични

На два и пол месеци до предвремените парламентарни избори се уште фрчат огласи за вработувања во јавниот сектор. Агенцијата за администрација има 20-тина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Практиката за предизборни вработување стана навика на политичките партии, кои ја искористуваат власта до последниот ден за купување гласови, велат во партиско ...
| | веќе видена | слични

Иако Владата ја поништи одлуката, техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, попладневно околу 17 часот повторно ги назначила истите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потегот на Владата на СДСМ за поништување на решенијата за разрешување на постојните и именување други вршители на должност директори во јавните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 332 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 252 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена

Ако не се случи нешто непредвидено, Мастерс турнирот во Мајами ќе ги спои трите тениски легенди на исто место, после пауза поголема од една година. На листата ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деркоски: ДИК не е надлежна за барањето на Чулев, не толкуваме закони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: