ДИК едногласно одлучи дека нема законско право да се меша во одлуките на техничката минситерка Мизрахи


Едногласно и без спротиставени мислења државната изборна комисија одлучи да ги отфрли трите барања на министерката за труд и социјална Рашела Мизрахи работа ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија по добивањето на последното законско ажурирање на Избирачкиот список од 1 декември 2019 година до министерката за правда Рената ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера дополнителниот заменик министер во Министерството за финансии Гордана Димитриеска - Кочоска поднесе тужба до Управниот Суд против одлука на Државната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Државната изборна комисија повторно се прогласи за ненадлежна да одлучува за барањето на дополнителната министерка за финансии Гордана Димитриеска Кочоска. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Државната изборна комисија (ДИК) денеска во 11 часот ќе одржи седница на која ќе разгледува барање на дополнителната заменик министерка за финансии Гордана ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната изборна комисија по добивањето на последното законско ажурирање на Избирачкиот список од 1 декември 2019 година до министерката за правда Рената ...
| | веќе видена | слични

Членовите на ДИК констатираа дека немаат овластувања да носат оценка на законитоста на актите за вработувања, односно издадените согласно за вработување во ...
| | веќе видена | слични

Димитриеска Кочоска бара од ДИК, согласно член 48 став 1 од Законот за Влада да донесе одлука дали издадените согласности за вработувања во институциите во ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија го извести Министерството за правда дека четири изборни единици се надвор од законскиот лимит на бројот на гласачи. Конкретно, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државната изборна комисија (ДИК) денеска по расправата за барањето од дополнителниот заменик-министер за финансии Гордана Димитриеска Кочоска едногласно утврди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Поради слободните термини и достапните количини на вакцината на АстраЗенека, во Грција, од следниот вторник ќе се отвори платформата за закажување термин за ...
сите 268 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 270 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК едногласно одлучи дека нема законско право да се меша во одлуките на техничката минситерка Мизрахи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: