ДИК се прогласи за ненадлежна за барањето на Чулев и го упати на законодавно-правната комисија


Едногласно и без расправа и дилеми, Државната изборна комисија се прогласи за ненадлежна по барањето на техничкиот министер за внатрешни Наќе Чулев, во кое тој ...
| | веќе видена | слични

Едногласно и без спротиставени мислења државната изборна комисија одлучи да ги отфрли трите барања на министерката за труд и социјална Рашела Мизрахи работа ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за вработување има објавено дваесеттина огласи за вработување во јавната администрација иако се наближува датумот за предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денешната фарса во владата наречена „Презентација на Оперативен план…“ ја покажа севкупната партизација и злоупотреба на власта на СДСМ, вели Наум Стоилковски, ...
| | веќе видена | слични

На два и пол месеци до предвремените парламентарни избори се уште фрчат огласи за вработувања во јавниот сектор. Агенцијата за администрација има 20-тина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Практиката за предизборни вработување стана навика на политичките партии, кои ја искористуваат власта до последниот ден за купување гласови, велат во партиско ...
| | веќе видена | слични

Иако Владата ја поништи одлуката, техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, попладневно околу 17 часот повторно ги назначила истите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потегот на Владата на СДСМ за поништување на решенијата за разрешување на постојните и именување други вршители на должност директори во јавните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 283 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена

Денеска сме тука во Неготино да дадеме поддршка на оваа акција за собирање на потписи за поништување на политичкиот Закон за попис кој што има за цел ...
сите 228 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК се прогласи за ненадлежна за барањето на Чулев и го упати на законодавно-правната комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: