Криминалците на готовс, Чулев може да апси без двоен потпис

3 копии

Наќе Чулев, техничкиот министер за внатрешни работи, објави дека деновиве е отпочната постапка за признавање на македонските возачки дозволи со Комонвелтот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако попладнево беше објавено видео на кое се гледаат полицајци во Кавадаречко, кои малтретираат момче, што го тврди и гласот на друго момче во видеото, се ...
| | веќе видена | слични

Наќе ЧУЛЕВ Во однос на видеото објавено на социјалните мрежи, а на кое се гледа како полициски службеник применува физичка сила, сакам да ја информирам ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на својот фејсбук профил реагираше на објавеното видео на кое полициски службеник применува физичка сила. Во однос ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев го посети Полициското одделение Шуто Оризари и проговори со вработените говореше за тоа дека главен фокус во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска го посети Полициското одделение Шуто Оризари, а потоа оствари и средба со граѓаните на оваа општина. -Денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 719 | | | веќе видена

Некој што е посилен од Зоран Заев и од Сашо Мијалков наредил појавување на поранешниот директор на УБК во Јавното oбвинителство за гонење на организиран ...
сите 334 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 267 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 180 | | | веќе видена

За денеска е најавен протест против пресудата за случајот Монструм во кој беа изречени доживотни затворски казни за обвинетите Халил Демири, Африм Исмаиловиќ и ...
сите 160 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Криминалците на готовс, Чулев може да апси без двоен потпис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: