Љубовен хороскоп за декември 2019: Љубовни уживања за Биковите, големи планови за Лавовите

Овен Овој месец ќе биде предизвик за Овните кои се во врска. Ќе ви биде тешко да ги разберете потребите на својот партнер, а ако сакате да зборувате за некоја ...
| | веќе видена | слични

Добро умеете да го предвидите текот на случување и можниот расплет на деловна сцена. Потребно е да воспоставите внатрешен мир и задоволство. Претерано ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овен (21.03 – 20.04) Ако вложите малку труд и шарм сигурно ќе ги остварите зацртаните нешта. Слободните Овни може да очекуваат интересна средба. Бик (21.04 – ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Повеќето случувања се одвиваат токму онака како што сакате и веројатно сте нетрпеливи да откриете што се крие зад нечие воздржано или ...
| | веќе видена | слични

Полека заминува уште една календарска година. Ова е време на сумирање на резултатите, но и правење на планови за идната година. Меѓутоа за овие четири ...
| | веќе видена | слични

Дали навистина е важно кој е посилен, попаметен, подобар или побогат? Колку ги забележуваме луѓето околу себе кои ни даваат љубов? Колкаво внимание им ...
| | веќе видена | слични

Тешко е постојано да се биде позитивен. Сите имаме лоши денови понекогаш. Без разлика дали сте ги заборавиле клучевите, сте задоцниле на работа или сте го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 272 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 364 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љубовен хороскоп за декември 2019: Љубовни уживања за Биковите, големи планови за Лавовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: