Што ги плаши најмногу младите од Југоисточна Европа


Од 201 невработен битолчанец колку што биле интервјуирани, дури 119 лица или 59 проценти не се пријавени во Агенцијата за вработување, покажа истражувањето на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Дваесетина проценти од граѓаните во земјава живеат под прагот на сиромаштија – покажуваат статистичките податоците и податоците од граѓанските организации.Не е ...
| | веќе видена | слични

-Што ќе јадам. Нема. Само сув леб и сол, а социјално касни, рече Маријан Станишковски. Вака прежувува 59 годишниот Маријан Станишковски од кумановската населба ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 151 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров на денешната прес-конференција по повод мандатното писмо за мисијата и задачите на Секретаријатот ...
сите 380 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ги плаши најмногу младите од Југоисточна Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: