Диета на познатиот доктор Мајкл Мозли со која ќе ослабете 3 килограми за една недела


 Доктор Мајкл Мозли верува дека ја пронашол диетата што ќе им помогне на сите. Диетата е наречена Fast 800 и додека ја држите, треба да консумирате 800 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клучна е за нашето здравје, од дигестивната функција до хидратацијата на кожата која го забавува дури и стареењето, помага при слабеење, подобра концентрација, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трендовите во исхраната изминатите неколку години наложија внес на големи количини овошје и зеленчук, за што најпрактичен начин се покажа нивното процесирање ...
| | веќе видена | слични

Британскиот доктор Мајкл Мозли, автор на бројни книги за исхрана, осмислил посебна диета која дава многу ефикасни резултати и тоа веќе за три недели . Тој ...
| | веќе видена | слични

Луѓето се навистина зависни од шеќер, од него се чувствуваат добро и постојано сакаат повеќе, но медицината предупредува дека поради него сме дебели, страдаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатиот британски доктор Мајкл Мозли, автор на бројни книги за исхрана, промовираше нов режим на исхрана кој стана вистински хит кај оние што имаат вишок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се надзира ли каков-таков компромис на самитот во Брисел, откако француски дипломат вечерва ветил дека Париз ќе размисли за почеток на преговори доколку Скопје ...
сите 598 | | | веќе видена

„Никој не може да ни ги одземе реформите и промените кои заедно ги постигнавме, а од оваа неизвесност ќе излеземе само посилни и поискусни. Никој не може да не ...
сите 924 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Американскиот потпретседател Мајк Пенс во Анкара се сретна со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, за да го убеди да ја запре офанзивата над курдските ...
сите 600 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Диета на познатиот доктор Мајкл Мозли со која ќе ослабете 3 килограми за една недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: