Викенд временска прогноза за Гостивар

2 копии

Почнувајќи уште од оваа ноќ, територијата на нашата држава ИНТЕНЗИВНО ќе подпадне под влијание на моќниот циклон МАРКО и ќе услови поинтензивни врнежи претежно ...
| | веќе видена | слични
10 копии
19 копии
2 копии

Снегот кој паѓа во Србија направи хаос, а се заканува дека ќе има снежна покривка од 40 сантиметри. Утрово поради снегот кој вее се превртел автобус, кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 187 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 329 | | | веќе видена

Северна Македонија вчеравечер доби речиси неподелена поддршка од најголемите политички групации во Европскиот парламент за почеток на преговорите со ЕУ. Повеќе ...
сите 553 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Не Бугарите, туку Македонците треба повеќе да се грижат за решавањето на историските прашања, рече министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
сите 475 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викенд временска прогноза за Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: